| M01624 Fine Woven Wire Mesh Per Metre: 1mm Openings remove | R04851S4091220 Perforated Metal Per Metre: 4.8mm Round, 51% Open Area remove | ||
|---|---|---|---|
| Image |  |  | |
| SKU | M01624S41550 | R04851S4091220 | |
| Availability | Can be backordered, typically 12-14 weeks | 63 in stock (Can be backordered, next manufactured batch of 30 sheets due Late-March 2026) | |
| Add to cart | |||
| Description | 0.56mm stainless steel (304) wire and 1mm openings. Roll is 1550mm wide and cut to the meterage ordered, price is per metre. Max possible single length 30m. | ||
| Content | Webforge Locker fine woven wire mesh with 0.56mm stainless steel (304) wire and 1mm openings. Roll is 1550mm wide and cut to the meterage ordered, price is per metre. Max possible single length 30m. | Webforge Locker R04851 is a general purpose, perforated metal roll with 4.8mm round holes in a staggered pattern. Open area is 51%. Available in a 1220mm wide roll. Material cut to the meterage ordered, price is per metre. | |